Uusi jäsensihteeri Miia esittäytyy

1.9.2021

Hei! 

Olen Miia, yhdistyksen uusi jäsensihteeri. Yhdistyksen jäsen olen ollut seitsemän vuotta, silloin meille tuli ensimmäinen heelerimmme. Yhdistystoiminnassa en ole aktiivisesti ollut aiemmin mukana, joten nyt on aika kantaa korteni kekoon.

Asun Turengissa mieheni kanssa ja kotoamme löytyy kolme touhukasta heeleri-poikaa: Stalker The Sparrow, Stalker Unruly Rogue sekä Miliisin Renki Mc' Phee. Koirien kanssa olen harrastanut höntsäpohjalta agilityä, lisäksi on kokeiltu mm. paimennusta ja näyttelyissäkin on tullut muutaman kerran pyörähdettyä. Koirat kulkevat menossa mukana niin sienimetsällä kuin veneretkilläkin ja tänä kesänä on tullut todettua, että hienosti nuo karavaanareiksikin sopivat.

Jäsenasioissa tavoitat minut osoitteesta heeler.jasensihteeri(at)gmail.com

- Miia Valkki