Uusi hallitus valittu vuosikokouksessa

24.2.2019

Kuvassa vasemmalta: Jone Järvi, Lasse Myllylä, Soile Sainio, Julia Vanhapaasto, Merja Huuskonen, Ina Mäntynen, Virpi Kokkila ja Jenni Turtiainen

Vuosikokous nimesi sunnuntaina 24.2.2019 yhdistyksen uuden hallituksen. Puheenjohtajana jatkaa edellisen vuoden tapaan Lasse Myllylä. Hallituksessa jatkavat myös kaksivuotiskauttaan Soile Sainio ja Jenni Turtiainen. Soile hoitaa jatkossakin yhdistyksen sihteerin tehtävät ja Jenni valittiin varapuheenjohtajaksi. Erovuoroisten jäsenten tilalle valittiin viime vuoden varajäsenen paikalta Jone Järvi, uusi vahvistus Ina Mäntynen sekä uudelle kaksivuotiskaudelle Julia Vanhapaasto. Lisäksi hallituksesta omasta pyynnöstä eronneen Jutta Kuusivaaran tilalle jäljelle jääväksi kaudeksi valittiin Merja Huuskonen. Varajäseniksi valittiin Heli Varvio, joka ottaa myös yhdistyksen jäsensihteerin tehtävän vastaan sekä varsinaisen jäsenen paikalta siirtyvä Virpi Kokkila.

Rahastonhoitajana jatkaa Piia Aaltonen. Nettivastaavan tehtävän ottaa vastaan Ina Mäntynen ja Miia Suomi jatkaa edelleen nettitiimin jäsenenä. Jalostustoimikunnan kokoonpano pysyy ennallaan ja puheenjohtajana jatkaa Marketta Lähdekorpi. Puodin ottaa väliaikaisesti hoitoonsa Soile Sainio. Puoti kaipaa kuitenkin edelleen uutta hoitajaa! Lisätietoja voi kysellä yhdistyksen osoitteesta: heeler.yhdistys@gmail.com.

Vuosikokous 24.2.2019